Hibiscus syriacus / Ağaç Hatmi / Pembe ve Mor Çiçekli / 60-80 cm.

Hibiscus syriacus / Ağaç Hatmi / Pembe ve Mor Çiçekli / 60-80 cm.
Hibiscus syriacus / Ağaç Hatmi / Pembe ve Mor Çiçekli / 60-80 cm.
Hibiscus syriacus / Ağaç Hatmi / Pembe ve Mor Çiçekli / 60-80 cm.
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
OnePuan : 76
Fiyat:
108,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
86,40 TL
Kazancınız 21,60 TL
Havale / EFT:
84,67 TL
3.0 1
86.40 www.bahceone.com
Aynı Gün Kargo

Latince Adı

:

Hibiscus syriacus

Türkçe Adı

:

Ağaç Hatmi

Genel Özellikleri 

:

Ağaç hatmi Çiçeği, ebegümecigiller familyasından, tüm Asya'da yetişebilen, boyu 2-4 metreye erişebilen, çiçekleri yenilebilir bir çalı bitkisidir.  Güney Kore'de çok sevilen bitki orada "mugunghwa" adıyla anılır ve ölümsüzlük anlamına gelmekte olup Ulusal Marşlarında dahi yer almaktadır.

İklim İsteği

:

Hibiscus syriacus, ağaç hatmi kışları en fazla -30C dereceye kadar soğuk olabilen illerimizde bahçe ve parklarda yetiştirilebilir. Akdeniz iklimine bile tam uyumludur (şiddetli sıcak, kuraklık). Kışın yapraklarını döker.

Toprak İsteği

:

Ağaç hatmi az kireçli, killi, iyi drenajlı, besin bakımından zengin topraklarda iyi bir şekilde gelişip performans verir.

Işık İsteği

:

Hibiscus syriacus – ağaç hatmi güneşli yerleri sever. En azından yarım gün direkt güneş alması gerekiyor. Bahçelerin en açıklık, en rüzgarlarlı yerlerine dikilmelidir ki yaprak parazitlerinin yoğunluğuna ve onlardan doğacak mantar hastalıklarına maruz kalmasın. Bunların dışında hava kirliliğine gayet iyi dayanıklıdır.

Su İsteği

:

Sulama ağaç hatmilerde ilk iki yıl için önem taşır. Yani bir yere diktikten sonra iki yıl boyunca yaz aylarında düzenli sulamalısınız. Sonraki yıllarda kuraklığa son derece iyi dayanır.

Maks. Büyüme Yüksekliği

:

 2 mt ye kadar boylanabilr nadiren 5 mt ye boylandığı görülmüştür.

Çiçek Özellikleri

:

Yaza doğru ya da yaz başında, bazen de temmuz ayında çiçeklenirler. Sonbaharda ısı elverişsiz derecelere düşene kadar devamlı çiçek açar dururlar. Her bir çiçek en fazla bir günlüktür. Solup düşerler. Fakat ağaç hatmi sürekli yeni tomurcuklar ürettiği için yaz boyunca her gün üzerinde bol bol güzel çiçekler görünür.

Bakım

:

Gübre istemez. Ancak, eğer toprağınız alkalinli ise kestane gübresi, çay posası gibi maddeleri birkaç ayda bir dibini derinden çapalayarak toprağına karıştırın.

Problemleri

:

Ağaç hatmi (Hibiscus syriacus) açıklık, uzun süre güneş alan ve rüzgarlı yerlerde yetiştirilmelidir. Aksi takdirde bitki bitleri yaprakları perişan ederler ve o tahribatları mantar hastalıkları takip edecektir. Pek güneş ve rüzgar almayan, kuytu, nemli yerlerde ana gövdede kanker hastalıkları oluşabilir. Özellikle de yaşlanmış ağaç hatmilerde görülen bir hastalıktır.

Gönderilecek Ürün

:

3 lt. Plastik Saksıda 60-80 cm. boyunda

 

Diğer Özellikler
Stok KoduHISY_01
MarkaBahceOne.com
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

Ürün Etiketleri

 

İLETİŞİM

  • Küçükkızılhisar Mah. Halep Bul. No:32
          Türkiye / Gaziantep / Şahinbey
  • +90 (532) 230 43 00
  •  info@bahceone.com
  • www.bahceone.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.